Wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych Virusa SW z Rotax'em 912iS

Wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych Virusa SW z Rotax'em 912iS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pipistrel Virus SW został pierwszym w Polsce samolotem ultralekkim posiadającym silnik Rotax 912iS na wtrysku, który uzyskał wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych. Urząd Lotnictwa Cywilnego wpisał samolot w dniu 13 maja 2014 na LTZ pod numerem 13/2013-2.

Wpis na LTZ samolotu ultralekkiego Pipistrel Virus SW wyposażonego w nowy silnik Rotax 912iS potwierdza, że jego konstrukcja spełnia obowiązujące standardy bezpieczeństwa oraz że produkowany jest w odpowiednich warunkach. Oczywiście Virus SW wyposażony w silnik Rotax 912iS również posiada dopuszczenie do lotów nocnych VFR.

Korzystając z  wpisu na Listę Typów Zakwalifikowanych proces rejestracji i uznania zdatności samolotu Pipistrel Virus SW z Rotax'em 912iS będzie dużo prostszy i krótszy, a  nowy samolot od razu otrzyma pozwolenie na wykonywanie lotów na 2 lata!

Wprowadzając na rynek samolot wyposażony w nowoczesny silnik Rotax 912iS na wtrysku, również w maju odbyliśmy przeszkolenie u polskiego przedstawiciela firmy ROTAX uzyskując tym samym uprawnienia do obsługi technicznej liniowej oraz drobnych napraw tego silnika.

W razie dodatkowych pytań odnośnie wpisu na Listę Typów Zakwalifikowanych lub obsługi technicznej silnika Rotax 912iS, prosimy o kontakt.

23 Maj 2014
Aktualności