Przyleciało SP-CBA (Virus SW121)

Przyleciało SP-CBA (Virus SW121)

Każdej dostawie nowego samolotu towarzyszy pewna historia.. Tak było i tym razem :)

2 tygodnie temu zadzwonił do nas klient z informacją, że poszukuje certyfikowanego przez EASA samolotu w jedynym słuszym terminie - na już!
Szybki kontakt z producentem i już po 20min klient otrzymał informację zwrotną, że taki samolot jest dostępny w fabrycznym magazynie.
Mija kolejne 30min i otrzymujemy oficjalne zamówienie na samolot. Musimy przyznać, że tak szybkiego obrotu spraw się nie spodziewaliśmy :)

Szybkie zamówienie, ale też otrzymaliśmy ze strony klienta informację, że zależy mu na jak najszybszej rejestracji samolotu i jego dostawie. Nasza Ania w niemalże olimpijskim tempie przygotowała komplet dokumentacji do rejestracji, pozwolenia radiowego, wydania ARC i CofA.

Całość procesu wraz z dostawą samolotu udało się nam zamnkąć w rekordowym tempie 2 tygodni!

Klient wybrał dla swojego Virusa SW121 dość nietypowe i wyróżniające się znaki SP-CBA, ale nie musicie się bać, ponieważ samolot nie trafił do służb posługujących się podobnym skrótem.. Samolot będzie wykorzystywany do szkoleń lotniczych, m.in. do licencji PPL(A) przez jeden z ośrodków szkolenia lotniczego w północnej części kraju.

Na pokładzie samolotu znajdziemy awionikę Garmin G3X z autopilotem i radiostacją NAV/COM, zaczep do holowania szybowców/bannerów, przestawne śmigło stałoobrotowe  MT Propeller oraz spadochronowy system ratunkowy. Całość napędza 100 konny silnik Rotax 912S.

Warto wspomnieć, że Virus SW121 może być również wykorzystywany do szkoleń UPRT Advanced dzięki dopuszczeniu do zamierzonych korkociągów, a także ma możliwość wykonywania lotów w warunkach VFR noc.

Virus SW121 lata z prędkością 135kts, może wznosić się w tempie 1000 fpm i dzięki 100 litrowym zbiornikom posiada zasięg ponad 1000 km.

Gratulujemy wyboru!

Chcesz taki samolot?
Skontaktuj się z nami
tel. +48 32 411 01 53
mail biuro@skydream.pl
odwiedź nasze biuro na lotnisku EPBA w Bielsku-Białej

23 sie 2021
Aktualności