Samolot Pipistrel Virus w poznańskim Technikum Elektroniczno-Mechanicznym

Samolot Pipistrel Virus w poznańskim Technikum Elektroniczno-Mechanicznym

Wraz z rozwojem działalności realizujemy coraz więcej ciekawych projektów lotniczych. Jeden z nich zrealizowaliśmy kilka dni temu w Poznaniu. 

W Technikum Elektroniczno-Mechanicznym wchodzącym w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu pojawił się samolot Pipistrel Virus SW

Nowy samolot wykorzystywany będzie w ramach prowadzonych zajęć dydaktycznych na kierunkach technik awionik i technik mechanik lotniczny.

Kompozytowego Virusa napędza, najpopularniejszy w lekkim lotnictwie, silnik Rotax 912 oraz kompozytowe śmigło ze zmiennym skokiem. W ramach wyposażenia awionicznego na pokładzie zamontowano glass-cockpit Dynon Avionics, podstawowe przyrządy analogowe, a także radiostację i transponder. Wszystkie te elementy znajdują się we współczesnych lekkich samolotach i zdecydowanie pomogą w nauce przyszłym absolwentom szkoły. Wraz z samolotem dostarczono komplet narzędzi i dokumentacji wymaganych do prowadzenia obsługi technicznej.

Warto wspomnieć, że CKZiU jest pierwszą i jedyną szkołą w Poznaniu, kształącą w zawodach technik awionik i technik mechanik lotniczny. Posiada przygotowaną kadrę inżynierską i współpracuje z bazami wojskowymi, bazami obsługi technicznej samolotów komunikacyjnych oraz innymi instytucjami lotniczymi, w tym z Aeroklubem Poznańskim.  Bardzo istotne jest to, że szkoła otrzymała akredytację Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Mamy nadzieję, że zajęcia dydaktyczne prowadzone przy nowym samolocie dadzą uczniom dużą dawkę lotniczej wiedzy.

 

(fot. Technikum Elektroniczno-Mechaniczne)

08 mar 2021
Aktualności