Rowerowy piątek 13 na bielskim lotnisku

Rowerowy piątek 13 na bielskim lotnisku

Na bielskie lotnisko w piątek 13 sierpnia przylecieli swoimi samolotami, z różnych stron Polski piloci poszukujący sportowych wrażeń. Kilka samolotów ultralekkich chwilę przed godziną 10.00 zajęło płytę lotniska tuż pod naszym  hangarem.

Na załogi czekały rowery elektryczne hiszpańskiej marki BH BIKES. Zostały one udostępnione dzięki uprzejmości salonu rowerowego, z którym współpracujemy - Mountreme z Jasienicy.

O godzinie 11 pod okiem dwóch, doświadczonych, rowerowych przewodników Marcina i Oskara, grupa wyruszyła na podbój beskidzkich szlaków. Pierwszym punktem programu była trasa prowadząca leśnymi ścieżkami nad Zaporę w Dolinie Wapienicy. Zbiornik wodny utworzony dzięki zaporze nosi nazwę Wielka Łąka i służy zapewnieniu wody pitnej dla okolicznych zabudowań. Znajduje się on na wysokości 478 m n.p.m., natomiast następny punkt widokowy na trasie - szczyt Palenica to już 688 m n.p.m. Na rowerach elektrycznych podjazd na sam wierzchołek góry jest możliwy bez większego wysiłku. Ze szczytu Palenicy rozciągają się piękne górskie krajobrazy. Chwila wytchnienia, żeby nacieszyć oko i ruszamy dalej w kierunku Dębowca. Z polany pod Dębowcem (536 m n.p.m.) roztacza się imponująca panorama na Bielsko-Białą. Na górnym skraju polany znajduje się schronisko turystyczne, jedno z najstarszych w Beskidach. Jest to idealne miejsce i czas na pożywny posiłek, po którym grupa rowerzystów wyruszyła w drogę powrotną w kierunku lotniska.

Pełni wrażeń i z uśmiechami na ustach rowerzyści dotarli ścieżką rowerową otaczającą lotnisko do mety, na której czekała na nich kolejna atrakcja - futurystyczny pojazd Slingshot R Polaris dostępny do jazd próbnych. Wywołał on dużo pozytywnych emocji :)

Inicjatywa lotniczo-rowerowe Beskidy powstała w porozumieniu naszej firmy wraz z salonem rowerowym Mountreme. Nasz partner specjalizuje się nie tylko w rowerach elektrycznych. W ich ofercie znajdziecie również quady, buggy, skutery śnieżne i odzież dedykowaną do tych aktywności. Zajmują się także serwisem, prowadzą wypożyczalnię rowerową w Wiśle (https://rowerywisla.pl),  Jeśli planujecie wypad w Beskidy, to właśnie oni pomogą wam zorganizować niezapomniany, sportowy pobyt. 

Jeśli latasz i lubisz przemierzać górskie szlaki na rowerach elektrycznych, zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się również w piątek, ale tym razem 3 września. My już wiemy, że będzie to szczęśliwy i udany dzień, dla tych którzy się zapiszą ;)

Link do ankiety zgłoszeniowej - https://forms.gle/5ykThjWKiH3DQ6Qm9
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Masz pytania napisz/zadzwoń
Anna Krzeszowiak (anna@skydream.pl , +48 504 900 870)

Czekamy na Wasze zgłoszenia i do zobaczenia w Bielsku!

18 sie 2021
Aktualności