SP-SCHR - pierwszy w Polsce Virus SW z Rotax'em 912iS

SP-SCHR - pierwszy w Polsce Virus SW z Rotax'em 912iS
Początkiem kwietnia został w Polsce dostarczony nowy samolot ultralekki Pipistrel Virus SW (SP-SCHR) z silnikiem na wtrysku Rotax 912iS. Jest to pierwszy  w Polsce samolot ultralekki z silnikiem tego typu, który lata na polskich znakach. Cieszymy się, że rodzina zaVIRUSowanych znów się powiększyła!

Dziękujemy bardzo Urzędowi Lotnictwa Cywilnego za udzielone wsparcie i pomoc podczas procesu dopuszczenia tego samolotu do lotów i opracowaniu niezbędnej dokumentacji. Podczas procesu dopuszczenia zostały między innymi przygotowane i zatwierdzone Instrukcja Użytkowania oraz Instrukcja Obsługi Technicznej do silnika Rotax 912iS w języku polskim, których jesteśmy autorem. Już wkrótce Virus SW z silnikiem Rotax 912iS zostanie wpisany na Listę Typów Zakwalifikowanych wraz z dopuszczeniem do lotów VFR noc.

Nowy Virus SW wyposażony jest w nowoczesny, podwójny 10" glass-cockpit Dynon SkyView, system autopilota, transponder w Mode-S, radiostację z funkcją Dual-Watch, system ratunkowy oraz komfortowe siedzenia posiadające możliwość pneumatycznej regulacji podparcia lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Virus SW jest jednym z najszybszych seryjnie produkowanych samolotów ultralekkich na świecie. Dzięki nowoczesnemu i ekonomicznemu silnikowi Rotax 912iS samolot posiada zasięg ponad 1700km! To właśnie Virus SW zdobył 2 nagrody NASA oraz odbył kilka wypraw dookoła świata.
 
14 kwi 2014
Aktualności