Virus 912 (SP-SKOR) poleciał na Pomorze!

Virus 912 (SP-SKOR) poleciał na Pomorze!

W ubiegły weekend na Pomorzu pojawił się kolejny samolot ultralekki Pipistrel Virus 912, noszący znaki SP-SKOR.

Jego obecni właściciele szukali samolotu ultralekkiego łączącego cechy szybkiego i ekonomicznego przelotowca wraz z charakterystyką motoszybowcową - Virus 912 idealnie wpasował się w te oczekiwania. Virus 912 posiada bowiem doskonałość 1:24 oraz lata z prędkością przelotową 225 km/h. Niewielkie zużycie paliwa oraz 100 litrowe zbiorniki paliwa dają mu zasięg 2000km

SP-SKOR jest samolotem używanym w świetnym stanie technicznym i posiadającym niewielki nalot. W Bielsku Białej została przeprowadzona pełna weryfikacja samolotu oraz wszystkie prace serwisowe  gwarantujące, że samolot będzie sprawował się bezproblemowo.

Już wkrótce samolot zostanie zmodyfikowany i dopuszczony do wykonywania lotów również w warunkach VFR noc.

SP-SKOR wyposażony jest w oszczędny silnik Rotax 912UL o mocy 80KM oraz przestawialne w locie i chorągiewkujące śmigło Pipistrel Vario. Posiada nowoczesny glass-cockpit Dynon SkyView, system autopilota oraz transponder z Mode-S. Dodatkowe bezpieczeństwo wykonywania operacji lotniczych zapewnia spadochronowy system ratunkowy.

Jeśli szukasz używanego samolotu Pipistrel skontaktuj się z nami! Zapewniamy doradztwo przy zakupie samolotu, zajmujemy się przebazowaniem sprzętu oraz procedurami formalnymi związanymi z rejestracją i dopuszczeniem do lotów.

20 wrz 2015
Aktualności