Kolejne wyjątkowe VL3 z silnikiem 915iS (SP-SAHA)

Kolejne wyjątkowe VL3 z silnikiem 915iS (SP-SAHA)

Niedawno przyleciało do Polski kolejne wyjątkowe VL3 w najbardziej pożądanej 140-konnej wersji silnikowej (Rotax 915iS).

Cieszymy się, że kolejny nasz klient docenił wyjątkowe właściwości lotne i osiągowe samolotu VL3, który jest obecnie najszybszym samolotem UL latającym w Polsce

Dzięki mocnemu silnikowi, samolot lata z prędkościami ponad 300km/h, może wznosić się w tempie 2000 fpm i śmiało może pokonywać dystansy nawet 2000km

Samolot o znakach SP-SAHA został indywidualnie wykonany na zamówienie naszego klienta. Wybór spersonalizowanej kolorystyki i malowania oraz dobór najwyższej jakości materiałów wnętrza sprawiają, że jest to samolot niepowtarzalny. Ten egzemplarz posiada maksymalną masę startową (MTOW) 600kg, a na jego pokładzie zabudowano awionikę Garmin G3X Touch oraz Garmin GTN650Xi (NAV/COM/GPS), transponder Mode-S, system antykolizyjny AT-1 oraz autopilota i spadochronowy system ratunkowy. Dopełnieniem wyposażenia do wysokich lotów jest pokładowa instalacja tlenowa. Wszystkie te elementy pozwolą właścicielowi na szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po kraju i Europie.

Warto wspomnieć, że samolot VL3 z silnikiem Rotax 915iS może latać z prędkościami 330km/h (TAS) @FL90 i 370km/h (TAS) @FL180.

Nowemu właścicielowi życzymy samej dobrej pogody na przelotach trasowych :)

Chcesz wiedzieć więcej nt. samolotu lub poznać go na żywo?
Skontaktuj się z nami!

10 lis 2021
Aktualności