Pipistrel numer 700!

Pipistrel numer 700!

Kilka dni temu teren słoweńskiej fabryki Pipistrel opuścił samolot z numerem seryjnym 700! Siedemsetnym samolotem wyprodukowanym przez Pipistrel'a jest Sinus, który trafi w najbliższym czasie do właściciela pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji cały zespół pracowników firmy wykonał pamiątkowe zdjęcie.

Obecnie Pipistrel produkuje ok. 10 nowych samolotów miesięcznie, które trafiają do klientów z całego świata, w tym także do Polski. Krajowym bestsellerem w 2015r. jest właśnie model Sinus.

Pipistrel Sinus to statek powietrzny łączący w sobie cechy szybowca i samolotu. Taka mieszanka skutkuje świetnymi osiągami oraz niezwykłą ekonomią podczas przelotu.  Sinus jest pierwszym samolotem ultralekkim na świecie, którym w 2004 roku obleciano świat dookoła. Połączenie cech szybowca i samolotu sprawiło, że Sinus podczas przelotu z prędkością 200km/h potrzebuje ok. 10 litrów paliwa samochodowego PB95 na godzinę lotu! Sinus jest najoszczędniejszym samolotem ultralekkim dostępnym na rynku. Posiadając 100 litrowe zbiorniki paliwa Sinus posiada zasięg aż 2000km, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas dalekich przelotów. Szybowcową naturę Sinusa potwierdzają hamulce aerodynamiczne oraz jego wysoka doskonałość (1:28). Po wyłączeniu silnika i ustawieniu śmigła w chorągiewkę, pozostaje przyjemność korzystania z szybowcowego charakteru Sinus'a, a gdy zajdzie taka potrzeba zawsze możesz uruchomić silnik i lecieć tam gdzie chcesz.

Sinus może być kwalifikowany jako samolot ultralekki lub motoszybowiec.

23 mar 2015
Aktualności