SP-SHOO - nasze nowe demo

SP-SHOO - nasze nowe demo

W ubiegły weekend po raz pierwszy w Polsce, podczas pokazów Lotnicze Depułtycze mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz nowy samolot demonstracyjny  Virus SW. Nosi on znaki SP-SHOO i można podglądać jego pozycję na portalu FlightRadar24.

SP-SHOO będzie regularnie pojawiał się na krajowych imprezach lotniczych, gdzie prezentowane będą jego wyjątkowe własności lotne. Samolot będzie również dostępny do lotów demonstracyjnych.

Posiadając doskonałą aerodynamikę, silnik o mocy 100KM oraz przestawialne w locie śmigło, Virus SW osiąga prędkość przelotową 260km/h, przy jednoczesnym zasięgu 1500km. Ten egzemplarz został także wyposażony w zaczep do holowania szybowców.

Ten egzemplarz posiada na swoim wyposażeniu m.in. dotykowy glass-cockpit Dynon SkyView z możliwością synchronizacji z urządzeniami mobilnymi (Android, iOS),  autopilota, transponder Mode-S i spadochronowy system ratunkowy Galaxy GRS.

Samolot jest dopuszczony do lotów VFR zarówno w warunkach dziennych (day VFR), jak i nocnych (night VFR) oraz posiada wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych w ULC.

SP-SHOO stacjonuje w Bielsku-Białej na lotnisku Aleksandrowice (EPBA). Serdecznie zapraszamy na loty demonstracyjne!

17 cze 2016
Aktualności