SP-SATM - nowe VL3

SP-SATM - nowe VL3

W ubiegłym tygodniu na polskim niebie zaczął pojawiać się kolejny samolot ultralekki VL3. Posiada on znaki rozpoznawcze SP-SATM.

Jest to już drugi samolot VL3 latający w Polsce na naszych krajowych znakach.

Samolot ultralekki VL3 jest dolnopłatem konstrukcji kompozytowej, posiadającym miejsca siedzące obok siebie. SP-SATM jest wyposażony w hydraulicznie chowane podwozie. Należy on do grona najszybszych samolotów ultralekkich- pozwala na podróżowanie z prędkościami ponad 260km/h, a ponadto posiada zasięg przeszło 1500km. Tak wysokie osiągi samolot zawdzięcza świetnej aerodynamice i wysokiej staranności wykonania.

SP-SATM na swoim pokładzie posiada nowoczesny 10" glass-cockpit Garmin G3X, autopilota, system antykolizyjny PowerFLARM, a także spadochron ratunkowy. Wyposażenie obejmuje również wymagane elementy do lotów nocnych VFR. Wnętrze kabiny zostało wykończone skórą w indywidualnie dobranej kolorystyce, a także elementami z włókien węglowych.

Nowe VL3 lata dzięki zespołwi napędowemu składającemu się ze stu konnego silnika Rotax 912ULS oraz przestawnego w locie śmigła Woodcomp SR3000.

Warto wspomnieć, że VL3 jest samolotem znajdującym się na Liście Typów Zakwalifikowanych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co potwierdza jego bezpieczeństwo i staranność wykonania.

Właścicielowi życzymy wielu mile spędzonych godzin w powietrzu!

13 cze 2017
Aktualności