Szybki SP-EEDY - kolejne VL3 już w Polsce

Szybki SP-EEDY - kolejne VL3 już w Polsce

Wakacje to najczęściej czas podróży.. Tym razem podróży po Europie, a dokładnie do Bukaresztu skąd właśnie przyprowadziliśmy do Polski samolot VL-3.

Burza mózgów doprowadziła do wybrania dla tego samolotu niemalże idealnych znaków rozpoznawczych (SP-EEDY), które w pełni odwzorowują jego charakter.
Napęd samolotu stanowi 140-konny silnik Rotax 915iS współpracujący z czterołopatowym, hydraulicznym śmigłem stałoobrotowym DUC. Ta wersja silnikowa jest aktualnie najczęściej wybierana przez klientów.

Dodatkowo samolot posiada na pokładzie glass-cockpit Garmin G3X ze zintegrowanym systemem autopilota, radiostację, transponder Mode-S, urządzenie antykolizyjne, a nad bezpieczeństwem załogi czuwa spadochronowy system ratunkowy.

Samolot VL-3 posiada maksymalną masę startową (MTOW) 600kg, a mocny zespół napędowy pozwala mu na podróżowanie z prędkościami przekraczającymi 300 km/h, wznoszenie z prędkością pionową 2000fpm i osiąganie zasięgów sięgających aż 2000km. Idealnie sprawdza się podczas szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się po kraju i Europie. Warto wspomnieć, że VL-3 może zostać dopuszczony do lotów w warunkach VFR dzień/noc.

Dziękujemy naszemu klientowi za zaufanie i współpracę przy dostawie kolejnego samolotu.

Jesteś zainteresowany zakupem podobnego samolotu lub masz dodatkowe pytania?
Skontaktuj się z nami
tel. +48 32 411 01 53
mail biuro@skydream.pl
odwiedź nas na lotnisku EPGL w Gliwicach

17 sie 2023
Aktualności