VIRUS SW na Liście Typów Zakwalifikowanych ULC

VIRUS SW na Liście Typów Zakwalifikowanych ULC

Początkiem Marca otrzymaliśmy decyzję wydaną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego o wpisaniu samolotu Pipistrel Virus SW na Listę Typów Zakwalifikowanych. Samolot otrzymał szczęśliwy numer 13!

Wpis jest niejako odpowiednikiem krajowego certyfikatu typu dla samolotu ultralekkiego, który potwierdza wysoką jakość wykonania samolotu, jego parametry techniczne oraz należyty poziom bezpieczeństwa. CIeszymy się, że ULC po raz kolejny sprawdził i pozytywnie ocenił nasze produkty.

Dzięki wpisowi na Listę Typów Zakwalifikowanych proces rejestracji i uznania zdatności samolotu Pipistrel Virus SW będzie znacznie uproszczony dla przyszłych właścicieli, a samolot od razu otrzyma pozwolenie na wykonywanie lotów na 2 lata!

Wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych jest drugim dokumentem wydanym w tym roku przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, który potwierdza możliość wykonywania Virus'em SW lotów nocnych VFR! Jest to drugi w Europie certyfikat posiadający taki zapis (pierwszy został wydany dla samolotu Alpha Trainer)

Dodatkowo wpis na LTZ obemuje oficjalne dopuszczenie przez ULC samolotu Virus SW do holowania szybowców!

W razie dodatkowych pytań odnośnie wpisu na Listę Typów Zakwalifikowanych, prosimy o kontakt.

Załączamy do wglądu decyzję o wpisie Virus'a SW.

17 mar 2013
Aktualności