SUHY Taurus w Polsce?

SUHY Taurus w Polsce?

Czy Taurus może być suhy? Okazuje się, że jednak tak :)

W Polsce niedawno pojawił się kolejny Pipistrel Taurus o dość oryginalnych znakach SP-SUHY.

Obok wyprodukowanego w 2017 roku, z niewielkim nalotem i bardzo dobrze utrzymanego Taurusa nie mogliśmy przejść obojętnie, dzięki czemu można już go spotkać na bielskim lotnisku.  

SUHY jest bardzo dobrze wyposażony, ponieważ na jego pokładzie znajdziemy m.in. spadochronowy system ratunkowy, instalację tlenową, komputer szybowcowy LX9070, radiostację i transponder Mode-S. Wszystko to sprawia, że szybowcowy chillout będzie bezpieczny i komfortowy.

Kompozytowt Pipistrel Taurus posiada szybowcową charakterystykę dzięki doskonałości 1:41, układ siedzeń typu side-by-side oraz własny napęd (Rotax 503) zapewniający możliwość samostartu, który również może służyć jako silnik dolotowy.

W ramach kompleksowego procesu obsługi zakupu zajęliśmy się weryfikacją dokumentacji oraz stanu technicznego Taurusa, sprowadzeniem z Norwegii do Polski wraz z przeprowadzeniem procedur celno-skarbowych, na rejestracji i dopuszczeniu do lotu kończąc. Dodatkowo przygotowaliśmy ubezpieczenie wraz z finansowaniem w formie leasingu operacyjnego.

Dziękujemy użytkownikowi za współpracę i życzymy dobrego szybowcowego warunu, który pozwoli cieszyć się z Taurusa :)

14 Maj 2021
Aktualności