Virus SW SP-SHOT - świetnym strzałem rozpoczynamy sezon!

Virus SW SP-SHOT - świetnym strzałem rozpoczynamy sezon!

Razem z pierwszymi oznakami wiosny sezon lotniczy zaczyna powoli budzić się z zimowego letargu. Jest to również czas, w którym do naszego kraju sprowadzanych jest najwięcej samolotów, po to, by nowi właściciele mogli się nimi cieszyć już od samego początku sezonu.

Pierwszy strzał z serii dostaw statków powietrznych Pipistrel w 2015r. stanowi piękny Virus SW, który nosi znaki SP-SHOT i otrzymał początkiem tygodnia od Urzędu Lotnictwa Cywilnego pozwolenie na wykonywanie lotów. Serdecznie witamy w naszym kraju kolejnego zaVIRUSowanego!

SP-SHOT na swoim pokładzie posiada nowoczesne wyposażenie obejmujące m.in. elektrycznie sterowane śmigło stałoobrotowe, glass-cockpit firmy Dynon, system autopilota, GPS, radiostację z odstępem sąsiedniokanałowym 8.33kHz,  transponder z MODE-S, system ratunkowy. Ponadto jest to już kolejny samolot z rodziny Pipistrel, który może wykonywać loty również w warunkach VFR noc.

Virus SW należy do ścisłej czołówki najszybszych seryjnie produkowanych samolotów ultralekkich na świecie. Samolot lata z prędkościami przelotowymi ponad 260km/h posiadając zasięg nawet 1500km!

Nowemu właścicielowi życzymy samych udanych lotów!
12 mar 2015
Aktualności