+48 691 953 566
Virus SW – najszybszy górnopłatowy samolot ultralekki o zasięgu 1500kmVirus 912 – samolot ultralekki o zasięgu ponad 2000km, łączący cechy motoszybowca i samolotuVL-3 – szybki ultralekki dolnopłat z chowanym podwoziem z zasięgiem ponad 1600kmAlpha Trainer – ultralekki samolot do lotów szkoleniowych i rekreacyjnych w przystępnej cenieAlpha Electro – samolot ultralekki o napędzie elektrycznymSinus – 2 osobowy samolot ultralekki z doskonałością 1:28, szybowiec i samolot w jednymTaurus – 2 osobowy szybowiec ultralekki z możliwością samostartu i o doskonałość 1:41Panthera – rewolucja w segmencie GA - 4 miejsca, prędkość przelotowa 200kts i zasięg 1000 NMSURVEYOR - platforma lotnicza do zadań specjalnych

Virus SW – najszybszy górnopłatowy samolot ultralekki o zasięgu 1500km

Virus 912 – samolot ultralekki o zasięgu ponad 2000km, łączący cechy motoszybowca i samolotu

VL-3 – szybki ultralekki dolnopłat z chowanym podwoziem z zasięgiem ponad 1600km

Alpha Trainer – ultralekki samolot rekreacyjno-szkoleniowy w przystępnej cenie

Alpha Electro – samolot ultralekki o napędzie elektrycznym

Sinus – 2 osobowy samolot ultralekki z doskonałością 1:28, szybowiec i samolot w jednym

Taurus – 2 osobowy szybowiec ultralekki z możliwością samostartu i o doskonałość 1:41

Panthera – rewolucja w segmencie GA - 4 miejsca, prędkość przelotowa 200kts i zasięg 1000 NM

SURVEYOR - platforma lotnicza do zadań specjalnych

Samoloty elektryczne Alpha Electro produkowane seryjnie

Statki powietrzne wykorzystujące napęd elektryczny obecnie dalej stanowią zaledwie promil w całej produkcji lotniczej General Aviation. W większości słyszymy o projektach badawczych, demonstratorach technologii, prototypach itp. Tymczasem słoweńska fabryka Pipistrel uruchomiła pierwszą na świecie seryjną produkcję elektrycznego samolotu, dla modelu Alpha Electro.

Obecna fabryka mieszcząca się w Ajdovscinie na Słowenii została dedykowana właśnie produkcji modeli elektrycznych (produkcja pozostałych modeli odbywa się w nowej fabryce Pipistrela w Gorizii we Włoszech). W 2017 roku do klientów zostało dostarczonych aż 15 egzemplarzy statków powietrznych z napędem elektrycznym, a na 2018 rok fabryka posiada już ponad 20 zamówień.

Głównymi odbiorcami są USA, Emiraty Arabskie, Chiny, a także Francja, Szwajcaria i kraje Beneluxu. W przypadku rynków europejskich największymi zaletami wykorzystania elektrycznych samolotów są:
brak emisji szkodliwych substancji powstałych w procesie spalania,
obniżenie kosztu godziny lotu,
niski poziom hałasu, który umożliwia latanie w pobliżu dużych aglomeracji miejskich, a także parków krajobrazowych,
– możliwość pozyskania dofinansowania zakupu innowacyjnego produktu przyjaznego środowisku.

Alpha Electro powstała na bazie doświadczeń zebranych przy produkcji I eksploatacji samolotu  Alpha Trainer. Elektryczna wersja wyposażona jest w silnik o mocy 60kW (50kW mocy ciągłej) i litowo-jonowe baterie o pojemności 21kWh. Dostępny czas lotu to 1h + 30min rezerwy. Do samolotu dostępna (jest ładowarka 20kW, która może naładować akumulatory w godzinę.

Samolot obecnie dostępny jest w wersji Ultralekkiej oraz Experimental (Specjalny).

Aktualnie Pipistrel prowadzi rozmowy z EASA nt. certyfikacji samolotu w kategorii CS-LSA. Dzięki temu Alpha Electro będzie mogła być wykorzystywana do szkoleń do licencji PPL(A) oraz do budowania nalotu do wyższych uprawnień lotniczych.

Copyright by Skydream sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strony Internetowe CMS

Spółka zarejestrowana pod numerem KRS 0000413056, Sąd Rejonowy Katowice Wydział VIII Gospodarczy KRS NIP 652-172-24-43 REGON 242876957 Wysokość kapitału zakładowego 50 000 PLN
"Niniejsza strona www ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w myśl prawa handlowego"