Szybki samolot ultralekki VL-3 Evolution

VL-3 Evolution

VL-3 Evolution pozwala na długodystansowe loty (zasięg ponad 1600km) przy dużych prędkościach przelotowych (nawet 380km/h), zarówno w dzień, jak i w nocy.

Samolot należy do czołówki najszybszych samolotów ultralekkich. Posiada hydraulicznie chowane podwozie, oraz układ kabiny side-by-side.

Świetnie czuje się na długich przelotach.

VL-3

Prędkość przelotowa: 270 km/h (R912)  - 380 km/h (TAS @FL180; R915)
Zasięg: 1300-2000 km
Silnik: Rotax 912ULS  (100KM) lub Rotax 915iS (140KM)
Wersja:
z chowanym podwoziem
Warunki użytkowania: VFR dzień, VFR noc

Konstrukcja: Konstrukcja kompozytowa i niska waga

  • Wpisany na Listę Typów Zakwalifikowanych ULC
  • Spadochron ratunkowy w standardzie

 

Dlaczego wybrać VL-3 Evolution?

ELEGANCKI I SZYBKI

 

Samolot ultralekki VL3 jest dolnopłatem konstrukcji kompozytowej, posiadającym miejsca siedzące w kabinie obok siebie i należy do grona najszybszych samolotów ultralekkich.

Pozwoli Ci na podróżowanie z prędkościami od 260km/h (silnik R912) do nawet 380km/h (silnik R915), na dystansach przeszło 1500km. Tak wysokie osiągi samolot zawdzięcza świetnej aerodynamice, wysokiej staranności wykonania,  sprawdzonemu silnikowi Rotax oraz śmigłu o zmiennym skoku.

Warto wspomnieć, że VL3 podczas przelotu zużywa zaledwie 18 l/h paliwa samochodowego PB95 (ok. 7l/100km).

Dlaczego VL-3 Evolution jest wyjątkowy?

INDYWIDUALNIE WYKONANY

 

Każdy samolot VL3 jest produkowany wg indywidualnego zamówienia i Twoich preferencji w zakresie wyposażenia. To od Ciebie zależy jaka awionika zostanie zabudowana w samolocie, w jakich jednostkach oraz jaki będzie układ tablicy przyrządów.

VL3 oferuje kilka rodzajów glass-cockpitów, radiostacji, GPS'ów oraz transponderów. Samolot może również zostać wyposażony w autopilota, system antykolizyjny i wiele innych opcji podnoszących bezpieczeństwo i komfort lotu.

Wnętrze kabiny inspirowane sportami motoryzacyjnymi może zostać wykończone w dowolnej kolorystyce skórą lub alcantarą, zapewniając jej indywidualny charakter.
Za siedzeniami znajduje się obszerna przestrzeń bagażowa, mieszcąca 3 walizki rozmiaru kabinowego. Dostęp do przestrzeni bagażowej jest zapewniony jest z wnętrza kabiny.

Ponad 500 miejsc do latania w Polsce

Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 500 miejsc, gdzie można operować samolotami ultralekkimi?

VL-3 może startować i lądować na bardzo krótkich lądowiskach dzięki skutecznym klapom krokodylowym.

Pod adresem lotniska.dlapilota.pl możesz sprawdzić ile lądowisk jest w Twojej okolicy!

Jeśli posiadasz przydomową, równą działkę o długości ok. 350m, to również z niej, legalnie możesz użytkować samolot ultralekki!

 

Lotniska w Polsce

Lista Typów Zakwalifikowanych

Samolot VL-3 posiada wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem LTZ: 16/2017.

Wpis oznacza uznanie samolotu VL-3 przez polski nadzór lotniczy i stanowi formę  krajowego "certyfikatu typu" dla samolotu ultralekkiego.

Wpis na Listę Typów Zakwalifikowanych potwierdza wysoką jakość wykonania i należyty poziom bezpieczeństwa konstrukcji samolotu.

Wpis na LTZ

Bezpieczeństwo konstrukcji

Całość płatowca samolotu wykonana jest z najnowocześniejszych materiałów kompozytowych zapewniających wysoką wytrzymałość, lekkość konstrukcji, spełniając przy tym rygorystyczne wymagania przepisów w zakresie bezpieczeństwa.

Solidność i precyzja wykonania konstrukcji samolotu VL3 to wynik wysokiej kultury technicznej, wiedzy i doświadczenia personelu pracującego przy produkcji samolotu.

Dodatkowo nad bezpieczeństwem załogi samolotu VL3 czuwa spadochronowy system ratunkowy, który może zostać uruchomiony na niewielkiej wysokości (60m AGL) nawet przy maksymalnej prędkości, sprowadzając bezpiecznie na ziemię cały samolot wraz z załogą.

Zobacz jak rodzi się VL3

Dlaczego wybrać VL-3 Evolution?

WSPARCIE PRZY ZAKUPIE

 

Przy zakupie samolotu VL3 pomagamy w zakresie rejestracji i dopuszczenia samolotu do lotu, reprezentując naszych klientów przed krajowym nadzorem lotniczym.

Możemy również zorganizować przebazowanie samolotu z fabryki do dowolnego miejsca w Polsce. Dzięki temu w momencie odbioru swojego nowego samolotu VL3 od razu możesz wzbić się w powietrze i w pełni czerpać radość z latania.

Przy wydaniu samolotu zapewnimy Ci przeszkolenie na typ pod okiem doświadczonego instruktora, tak byś w swoim nowym samolocie mógł czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Naszym klientom oferujemy możliwość finansowania  w formie leasingu. Wysokość miesięcznych kosztów możesz dopasować do swoich potrzeb. Warto wspomnieć, że od rat leasingowych można odliczyć pełną wartość podatku VAT. Chcąc zapewnić najwyższy poziom usług oraz niskie raty, współpracujemy z największymi towarzystwami leasingowymi w Polsce.

Jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem w formie leasingu, wypełnij formularz na dole strony, a przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę.

Czy mogę zobaczyć swoje przyszłe VL3?

ZBUDUJ SWOJE WŁASNE VL-3

 

Czy chciałbyś zobaczyć jak będzie wyglądał Twój przyszły samolot? A może chcesz zdobyć więcej informacji na temat dostępnych wariantów konfiguracji i opcji?

Dzięki interaktywnemu konfiguratorowi jest to możliwe.  Wybieraj sposród różnych wersji silnikowych, awionicznych, aż po indywidualne tapicerki i unikalne malowania. Wszystko po to, by Twój nowy samolot był wyjątkowy, niepowtarzalny i reprezentował Twój charakter.

Sprawdź już teraz: https://build.jmbaircraft.com/

Wyślij nam swoją konfigurację, a na jej podstawie przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną propozycję cenową.