Bristell

Bristell to właściwy wybór dla osób poszukujących samolotu do lotów rekreacyjnych. Dzięki połączeniu wygodnego ergonomicznego wzornictwa z największym kokpitem w swojej kategorii, ten samolot jest idealny do dłuższych przelotów.

Dostępny w trzech wersjach: ze stałym podwoziem, z chowanym podwoziem oraz z kółkiem ogonowym

Lataj z prędkościami 200-290 km/h (w zależności od wersji płatowca i silnika) na trasach krajowych i zagranicznych.

 

Bristell

Prędkość przelotowa:

  • 200 km/h - 290 km/h (w zależności od wersji płatowca i silnika)

Zasięg: nawet 1600 km
Silniki: Rotax 912 ULS/iS (100KM) oraz 915iS (140KM)
Wersje:

  • ze stałym podwoziem
  • z kółkiem ogonowym
  • z chowanym podwoziem

Warunki użytkowania: VFR dzień, VFR noc
Konstrukcja: Metalowa

 

Dlaczego wybrać samolot Bristell?

KOMFORTOWY DŁUGODYSTANOWIEC

 

Samolot ultralekki Bristell jest dolnopłatem konstrukcji metalowej, posiadającym miejsca siedzące w kabinie w układzie side-by-side. Istotnym faktem jest to, że posiada największą kabinę w swojej kategorii.

Możesz latać z prędkościami 200-290 km/h (w zależności od wersji), na dystansach ponad 1600km. Taki zasięg jest samolot osiąga dzięki 150 litrowym zbiornikom paliwa.

Idealnie nadaje się do celów rekreacji lotniczej

Warto wspomnieć, że Bristell podczas przelotu zużywa zaledwie 18 l/h paliwa samochodowego PB95.

Dlaczego Bristell jest wyjątkowy?

TRZY WERSJE PŁATOWCA

 

Czy wiesz, że Bristell jest dostępny w 3 różnych konfiguracjach płatowca, po to by jeszcze lepiej dopasować się do Twoich potrzeb

Konfiguracje:

  • Wersja ze stałym podwoziem idealnie sprawdzi się w przypadku użytkowników szukających samolotu do lotów rekreacyjnych

  • Wersja z chowanym podwoziem, dla wielbicieli większych prędkości

  • Wersja z kółkiem ogonowym, dla miłośników lotniczego off-roadu i bush-flying

Dlaczego Bristell jest wyjątkowy?

INDYWIDUALNIE WYKONANY

 

Każdy Bristell jest produkowany zgodnie z Twoim indywidualnym zamówieniem i jest wyposażany w wybraną przez Ciebie awionikę. Sam decydujesz jakie wyposażenie zostanie zainstalowane w Twoim samolocie, jak będzie wyglądała tablica przyrządów oraz jaką kolorystykę będzie posiadać tapicerka w kabinie.

Producent oferuje klasyczną analogową awioniką oraz nowoczesne urządzenia glass-cockpit firmy Garmin. Samolot może zostać wyposażony w autopilota, system antykolizyjny i wiele innych opcji podnoszących bezpieczeństwo i komfort lotu.

Za siedzeniami znajduje się obszerna przestrzeń bagażowa, do której dostęp jest zapewniony jest z wnętrza kabiny.

Ponad 500 miejsc do latania w Polsce

Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 500 miejsc, gdzie można operować samolotami ultralekkimi?

Bristell może startować i lądować z utwardzonych i nieutwardzonych lądowisk.

Pod adresem lotniska.dlapilota.pl możesz sprawdzić ile lądowisk jest w Twojej okolicy!

Jeśli posiadasz przydomową, równą działkę o długości ok. 400m, to również z niej, legalnie możesz użytkować samolot ultralekki!

 

Lotniska w Polsce

Certyfikat typu

Samolot Bristell posiada certyfikat typu wydany przez czeski nadzór lotniczy numer ULL-02/2012.

Posiadanie przez samolot certyfiktatu typu potwierdza wysoką jakość wykonania i należyty poziom bezpieczeństwa konstrukcji samolotu oraz zachowanie standardów lotniczych podczas produkcji.

Bristell - certyfikat typu

Tradycyjna konstrukcja metalowa

Płatowiec samolotu Bristell jest metalowy wykonany w technologii tradycyjnej. Konstrukcja metalowa zapewnia wysoką wytrzymałość konstrukcji, spełniając przy tym rygorystyczne wymagania przepisów w zakresie bezpieczeństwa.

Solidność i precyzja wykonania konstrukcji samolotu Bristell to wynik zachowania najwyższych standardów lotniczych przy produkcji samolotu oraz doświadczonego personelu

Nad bezpieczeństwem załogi samolotu może czuwać (wyposażenie opcjonalne) spadochronowy system ratunkowy, który może zostać uruchomiony na niewielkiej wysokości, nawet przy maksymalnej prędkości, sprowadzając bezpiecznie na ziemię cały samolot wraz z załogą.

 

Bristell - produkcja

Dlaczego wybrać samolot Bristell?

WSPARCIE PRZY ZAKUPIE

 

Przy zakupie samolotu Bristell pomagamy w zakresie rejestracji i dopuszczenia samolotu do lotu, reprezentując naszych klientów przed nadzorem lotniczym.

Możemy również zorganizować przebazowanie samolotu z fabryki do dowolnego miejsca w Polsce. Dzięki temu w momencie odbioru swojego nowego samolotu od razu możesz wzbić się w powietrze i w pełni czerpać radość z latania.

Przy wydaniu samolotu zapewnimy Ci przeszkolenie na typ pod okiem doświadczonego instruktora, tak byś w swoim nowym samolocie mógł czuć się swobodnie i bezpiecznie.

Naszym klientom oferujemy możliwość finansowania  w formie leasingu. Wysokość miesięcznych kosztów możesz dopasować do swoich potrzeb. Warto wspomnieć, że od rat leasingowych można odliczyć pełną wartość podatku VAT. Chcąc zapewnić najwyższy poziom usług oraz niskie raty, współpracujemy z największymi towarzystwami leasingowymi w Polsce.

Jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem w formie leasingu, wypełnij formularz na dole strony, a przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę.