Usługi lotnicze AWC

Na podstawie zgłoszenia w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego z dnia 15.07.2013, posiadamy możliwość świadczenia odpłatnych usług lotniczych AWC w zakresie:

 • fotografii lotniczej i lotów videofilmowania
 • holowania szybowców
 • lotów patrolowych i obserwacyjnych

Usługi lotnicze wykonywane są na samolocie ultralekkim Pipistrel Virus SW.

Fotografia lotnicza i wideofilmowanie

Zdjęcia lotnicze pozwalają pokazać ujęcia, które niewidoczne są z poziomu ziemi dla większości z nas. To właśnie ujęcia z lotu ptaka mogą ukazać krajobraz miejski lub rolny z całkowicie innej, bardziej atrakcyjnej, pozornie niedostępnej perspektywy. Każdy fotografowany obiekt może zostać przedstawiony w różnym charakterze, ponieważ loty fotograficzne mogą odbywać się na różnych wysokościach, kątach i w różnych porach dnia.

Usługi fotografii lotniczej świadczymy na terenie całego kraju. Nasza oferta może być skierowana do deweloperów, zarządców dróg, instytucji sprawujących nadzór nad rzekami i lasami, jednostek samorządu terytorialnego oraz wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykorzystania zdjęć lotniczych zarówno w charakterze komercyjnym jak i prywatnym. Zdjęcia lotnicze to idealne rozwiązanie do dokumentacji topografii terenu, charakteru zabudowy przestrzennej, węzłów i sieci komunikacyjnych oraz do stworzenia ewidencji gruntów. Zdjęcia mogą mieć charakter marketingowy lub być fotografiami typowo informacyjnymi czy technicznymi.

Ponadto korzystając ze specjalistycznych kamer do sportów ekstremalnych umożliwiamy udokumentowanie trasy przelotu nad patrolowanym terenem lub nagranie lotu z kabiny/skrzydła samolotu, które może zostać później wykorzystane w dalszej produkcji filmowej.

Holowanie szybowców

Zajmujemy się holowaniem szybowców podczas zawodów szybowcowych, holami na próby w locie, holami podczas szkolenia podstawowego i podczas lotów treningowo-rekreacyjnych, a nawet holami szybowców na dłuższych przelotach krajowych. Posiadany przez nas ultralekki Pipistrel Virus SW wyposażony w 100-konny silnik Rotax 912 posiada dopuszczenie do holowania szybowców o MTOW do 650kg. Bez problemów wykonamy hole następujących szybowców:

 • SZD Bocian (w załodze dwuosobowej)
 • SZD Puchacz (w załodze dwuosobowej)
 • SZD Perkoz (w załodze dwuosobowej)
 • SZD Cobra
 • SZD Pirat
 • SZD Junior
 • PW-5
 • SZD Diana 2

Loty patrolowe i obserwacyjne

Oferowane loty partolowe i obserwacyjne zdecydowanie pomogą w zlokalizowaniu pożaru lasu, uszkodzenia linii energetycznej, przerwania ciągłości rurociągu, czy gazociągu. Ponadto loty patrolowe doskonale sprawdzą się podczas akcji służb mundurowych na naszych drogach, monitorując natężenie ruchu na poszczególnych odcinkach i na bieżąco optymalizując go, ustalając ewentualne objazdy.

Sprzęt, którym dysponujemy dzięki prędkości przelotowej 270kmh potrafi również dotrzeć w bardzo krótkim czasie i zlokalizować ewentualne miejsce np. wypadku, uszkodzenia rurociągu, co zdecydowanie skraca czas poświęcony na poszukiwania miejsca zdarzenia przez naziemne służby ratunkowe lub serwisowe.

Koszty operacyjne lotów patrolowych i obserwacyjnych samolotem ultralekkim są zdecydowanie niższe niż koszty wykorzystania śmigłowca.