+48 691 953 566
Virus SW – najszybszy górnopłatowy samolot ultralekki o zasięgu 1500kmVirus 912 – samolot ultralekki o zasięgu ponad 2000km, łączący cechy motoszybowca i samolotuVL-3 – szybki ultralekki dolnopłat z chowanym podwoziem z zasięgiem ponad 1600kmAlpha Trainer – ultralekki samolot do lotów szkoleniowych i rekreacyjnych w przystępnej cenieAlpha Electro – samolot ultralekki o napędzie elektrycznymSinus – 2 osobowy samolot ultralekki z doskonałością 1:28, szybowiec i samolot w jednymTaurus – 2 osobowy szybowiec ultralekki z możliwością samostartu i o doskonałość 1:41Panthera – rewolucja w segmencie GA - 4 miejsca, prędkość przelotowa 200kts i zasięg 1000 NMSURVEYOR - platforma lotnicza do zadań specjalnych

Virus SW – najszybszy górnopłatowy samolot ultralekki o zasięgu 1500km

Virus 912 – samolot ultralekki o zasięgu ponad 2000km, łączący cechy motoszybowca i samolotu

VL-3 – szybki ultralekki dolnopłat z chowanym podwoziem z zasięgiem ponad 1600km

Alpha Trainer – ultralekki samolot rekreacyjno-szkoleniowy w przystępnej cenie

Alpha Electro – samolot ultralekki o napędzie elektrycznym

Sinus – 2 osobowy samolot ultralekki z doskonałością 1:28, szybowiec i samolot w jednym

Taurus – 2 osobowy szybowiec ultralekki z możliwością samostartu i o doskonałość 1:41

Panthera – rewolucja w segmencie GA - 4 miejsca, prędkość przelotowa 200kts i zasięg 1000 NM

SURVEYOR - platforma lotnicza do zadań specjalnych

Informacje

Surveyor - platforma do zadań specjalnych

Korzystając z doświadczeń przy budowie samolotów ultralekkich, bazując na swoich samolotach, firma Pipistrel stworzyła platformę do zadań specjalnych o nazwie Surveyor.

Surveyor może zostać wykorzystany do wykonywania zdjęć lotniczych klasycznych lub w podczerwieni, budowy trójwymiarowych modeli terenu, monitorowaniu i patrolowaniu terenów zielonych, linii energetycznych, gazociągów, rurociągów i stref nadgranicznych. Unikalną cechą Surveyor'a jest wysoka prędkość przelotowa, duży zasięg oraz długi czas wykonywania operacji lotniczych. Rozwiązanie dedykowane jest służbom specjalnym m.in zespołom ratunkowym, policji, straży granicznej, instytutom badawczym itp., stanowiąc wsparcie w codziennej pracy. Obecnie platformy Surveyor są z powodzeniem wykorzystywane przez służby w Ameryce Łacińskiej i Azji.

                    Pipistrel - wojskowa platforma Surveyor    Pipistrel - platforma Surveyor 

Surveyor posiada główną konstrukcję samolotu Virus SW, z opcją 10.5m (35ft) lub 15.0m (50ft) rozpiętości skrzydeł, z możliwością montażu kilku wersji silnikowych (Rotax 912, 914), zbiornikami paliwa o pojemności nawet 350 litrów i kilkoma wariantami maksymalnej masy startowej MTOW. Platforma Surveyor może być dowolnie modyfikowana w zależności od wymagań przyszłego użytkownika i potrzeb operacyjnych. Platforma Surveyor może być również użytkowana w warunkach nocnych oraz jest dostępna jako wariant bezzałogowy UAV.

Model Surveyor 35 (10.5m) charakteryzuje się wysoką prędkością przelotową wynoszącą ponad 260km/h, przy jednoczesnej stabilności do operowania urządzeniami pomiarowymi.

W przypadku potrzeby długich lotów, bardzo dobrze sprawdzi się platforma Surveyor 50 charakteryzująca się niezwykłą ekonomią lotu, doskonałością 1:28, niskim poziomem hałasu oraz możliwością przebywania w powietrzu ponad 24h.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii kompozytowych płatowiec jest odporny na korozję i posiada wysoką wytrzymałość nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Już kilkaset konstrukcji tego typu bezproblemowo radzi sobie latając nad pustyniami, lodami Arktyki i regionami tropikalnymi. Platforma Surveyor charakteryzuje się świetnymi osiągami lotnymi, niskimi kosztami operacyjnymi i możliwością montażu wielu czujników i urządzeń pomiarowych. W konstrukcji przewidziano otwory i miejsca przystosowane do montażu specjalistycznego sprzętu takiego jak skanery laserowe, kamery na podczerwień, głowice obrotowe, rejestratory ruchu, aparaty fotograficzne itp. Dane uzyskane przez platformę Surveyor mogą być przekazywane naziemnym centrom danych celem dalszej obróbki.

Jeśli potrzebujesz indywidualnie zmodyfikowanej do swoich potrzeb platformy Surveyor, skontaktuj się z nami, a platforma zostanie zbudowana spełniając zadane wymagania.

Proponowane warianty

Surveyor VIDEO - nadaje się do wideofilmowania zarówno w dzień, jak i w nocy w celach obserwacyjnych i patrolowych. Platforma wyposażona jest w kamerę HD z zoom'em cyfrowym oraz kamerę podczerwoną, które zamontowane są na stabilizowanej głowicy typu gimbal. Surveyor VIDEO może zostać wykorzystany do obserwacji i wykonywania dokumentacji stanu linii elektrycznych i rurociągów oraz stref portowych i nadgranicznych. Ponadto dzięki zamontowanym kamerom działającym na podczerwień i lokalizatorom ruchu mogą służyć w celach walki z przestępczością i monitorowania ruchu na autostradach. Osprzęt znajdzie również zastosowanie w celach badawczych podczas obserwacji i zarządzaniu lasami oraz ochronie przeciwpożarowej.

      Pipistrel - platforma Surveyor   Pipistrel - platforma Surveyor

 
Surveyor HIGH RES PHOTO/LDC - przeznaczony do tworzenia modeli terenu 3D oraz fotografii lotniczej. Platforma wyposażona jest w aparat o wysokiej rozdzielczości (36MPx) na stabilizowanej podstawie typu gimbal. Może służyć jako narzędzie pracy w celach geodezyjnych i geologicznych. Zastosowanie aparatów fotograficznych o wysokiej rozdzielczości zamontowanych na specjalnie stabilizowanych podstawach umożliwia stworzenie ortofotomap, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w pracach geodetów. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala na ocenę zniszczeń w czasie klęsk żywiołowych (trzęsienia ziemi, powodzie, lawiny), ale również służy do celów naukowych, gdzie można bez problemu wykonać ocenę kubatur górotworów, wyrobisk skalnych, czy osuwisk. Wyniki prac obserwacji i dokumentacji terenu znajdą swoje zastosowanie przy procesach urbanistycznych i planowania przestrzennego.

     Pipistrel - platforma Surveyor     Pipistrel - platforma Surveyor

Surveyor CUSTOM - wariant podstawowy, który może być dowolnie modyfikowany i wyposażony w osprzęt wg potrzeb

Unikalnymi cechami Surveyor'a są:

 • wysoka prędkość przelotowa (ponad 260km/h) pozwalająca dotrzeć do miejsca operacyjnego, w krótkim czasie
 • zasięg ponad 1500 km
 • długi operacyjny czas lotu
 • duża ładowność użyteczna
 • maksymalny pułap operacyjny 5800m
 • możliwość obserwacji i krążenia nad punktami z małymi prędkościami
 • możliwość operowania z krótkich, nieutwardzonych pasów startowych
 • możliwość szybkiego demontażu i transportu drogowego w przyczepie/ciężarówce
 • niskie koszty operacyjne
 • szeroki zakres temperaturowy prowadzenia działań -40'C do +55'C
 • wykorzystanie paliw lotniczych i samochodowych
 • możliwość zabudowy spadochronu ratunkowego

Wykorzystanie lekkich platform w interesie bezpieczeństwa narodowego

Surveyor stanowiąc lekką platformę latającą, może być powodzeniem wykorzystywany przez wojsko, policję oraz służby porządku publicznego. Sprawdzi się w misjach rozpoznawczych, w zadaniach łącznościowych i transportowych. Poza policją i wojskiem Surveyor może służyć jednostkom straży pożarnej, straży granicznej, lasom państwowym oraz cywilnym użytkownikom związanych z branżą energetyczną i geodezyjną.  

               Pipistrel - platforma Surveyor        Pipistrel - platforma Surveyor

Straż Graniczna może wykorzystywać platformę Surveyor podczas:

 • patrolowania pasa drogi przygranicznej i obszarów przyległych
 • pościgów za sprawcami nielegalnego przekroczenia granicy
 • obserwacji osób i pojazdów nielegalnie przekraczających granicę
 • kierowania i koordynacji działań Straży Granicznej z powietrza
 • patrolowania sytuacji na drogach dojazdowych do granic
 • lotów rozpoznawczych, poszukiwawczych, ratowniczych na obszarach nadgranicznych

W ramach działań Policji platforma Surveyor pomoże przy:

 • działaniach pościgowych i działaniach w ruchu drogowym
 • monitoringu natężenia ruchu na trasach drogowych
 • zabezpieczaniu akcji ratowniczych
 • koordynacji działań zespołów naziemnych
 • zabezpieczaniu imprez masowych

Straż pożarna ma możliwość posługiwania się Surveyor'em podczas:

 • akcji poszukiwawczych i rozpoznawczych
 • koordynacji działań sił i środków naziemnych
 • lotów łącznikowych
 • lotów patrolowych przeciwpożarowych
 • wykrywania ognisk pożarów
 • monitorowania obszarów powodziowych i zbiorników wodnych

Surveyor sprawdzi się również przy wykorzystaniu przez Lasy Państwowe przy tworzeniu map terenów leśnych, patroli p.poż, kontroli populacji i identyfikacji zwierząt oraz szacowaniu uszkodzeń drzewostanów.

Koncesja MSW

Minister Spraw Wewnętrznych 26 Maja 2015r. wydał naszej spółce koncesję B-035/2015 na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym.

Skydream - Koncesja MSW

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt telefoniczny +48 691 95 35 66 lub mailowy na adres biuro@skydream.pl ,a postaramy się udzielić dodatkowych informacji.

Copyright by Skydream sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strony Internetowe CMS

Spółka zarejestrowana pod numerem KRS 0000413056, Sąd Rejonowy Katowice Wydział VIII Gospodarczy KRS NIP 652-172-24-43 REGON 242876957 Wysokość kapitału zakładowego 50 000 PLN
"Niniejsza strona www ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w myśl prawa handlowego"